Haberler...

 

Türkiye’nin lider cep telefonu distribütörü “K.V.K” CRM çözümünde “CAS genesisWorld”ü tercih etti.
Teknosim Bilişim Sistemleri, CRM alanında ki tecrübelerine K.V.K ile bir yenisini daha ekliyor…

Windev / Webdev / Windev Mobile Versiyon 15 duyuruldu. 

CeBIT Bilişim Eurasia 2009
 
 Avrasya'nın en büyük iş ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia, 7-11 Ekim tarihleri arasında kapılarını pek çok yenilikle birlikte iş dünyası ve teknoloji meraklılarına açıyor. Biz 7-11 Ekim tarihlerinde CeBIT Bilişim Eurasia da 2. salon ve C41 numaralı stantta olacağız sizleri de bekleriz...

Windev / Webdev / Windev Mobile Versiyon 14 duyuruldu.
   Windev Versiyon 14 , 500'den fazla yenilik ile beraber geldi. Yeni grafik özellikleri , yeni tablo özellikleri , google entegrasyonu gibi birçok yenilikler barındırmaktadır.

Windev Versiyon 12 duyuruldu.
Windev Versiyon XII  500'den fazla yenilik ile beraber geldi. Java, PHP, Windev fonksiyonlarında birçok yenilikler ile beraber en çok göze çarpanlar native SAP bağlantısı, Tablo'da alan bazında  filtreleme, hiyerarşik tablo düzeni gibi programcıların çok işine yarayabilecek olan yeni işlevler.

Teknosim CAS Software AG Çözüm Ortağı olarak atandı.
Teknosim Bilişim, Kurumsal Müşterilerine en iyi çözümleri sunma stratejisine bağlı olarak 1986 yılından beri CRM yazılımı geliştiren ve kendi alanında lider firmalardan olan CAS Software AG firmasının Çözüm Ortağı olarak atandı. Halen 150,000'den fazla kullanıcı tarafından kullanılmakta olan CAS Software AG'nin  genesisWorld CRM ve TeamWorks Portal ürünleri bundan böyle Türkiye pazarına da Teknosim Bilişim uzmanlığı ve desteği ile sunulacak.

Teknosim IBM iSeries Çözüm Ortağı olarak atandı.
Teknosim Bilişim, IBM iSeries sunucularda sahip olduğu yetkinliği IBM iSeries Çözüm Ortağı olarak taçlandırmış oldu. Teknosim, bundan sonra iSeries sunucular kullanan mevcut ve potansiyel müşterilere bu platform üzerideki çözümlerle hizmet sunabilecek.


Westfalia Separatör de Teknosim dedi.
Bilişim sektöründe İş Yönetim Sistemleri/ERP danışmanlığı hizmeti veren Teknosim Bilişim Sistemleri, santrifüj separasyon teknolojisi alanında piyasa lideri olan Westfalia Separator’ün tercihi oldu. 100 yıldan uzun bir süredir santrifüj separatörler imal etmekte olan Westfalia Separator, 1994’ten bu yana Bochum’daki GEA Grubu’nun bir üyesidir ve bugün Mekanik Separasyon Bölümü’nün önde gelen şirketidir. Şirket aynı zamanda santrifüj separasyon teknolojisi alanında piyasa lideridir. Şirket Türkiye’de ise, Westfalia Separator San. ve Tic. Ltd. Şti. adıyla 5 Ocak 1999 tarihinde satış, servis ve yedek parça teşkilatları olmak üzere %100 Alman sermayeli olarak İzmir’de faaliyete geçti. İşletmede departmanlar arası iletişim ve güçlü bir kurumsal bilgi sistemi entegrasyonu sağlayarak otomasyon işlemlerinin kalite bağlamında etkinlik ve verimliliğe ulaşmasını hedefleyen Westfalia Separator, çalışmalarını buna göre projelendirdi. Teknosim’in sunduğu hedefe adım adım giden proje metodolojisine göre çalışmalarını hızlandırdı. Westfalia Separator Proje Yöneticisi Suna Bava, “İsteklerimizi çözme konusunda açık ve net yaklaşımlarda bulunan ve müşteri profilinden de düşünüp ERP proje yönetimini buna göre uygulayan Teknosim Bilişim Sistemlerini seçmekle doğru bir karar verdiklerini” söyledi. Teknosim’in verdiği implementasyon hizmetleri ile Westfalia Separator çalışanları iş otomasyonuna ait bilgileri kaynağında bir kez oluşturuyor. Böylece faaliyet temelli muhasebe/finans, satış-satınalma ve malzeme/envanter yönetimi birbiri ile entegre çalışıyor ve yönetim raporlama sistemi de bu bilgi sisteminden üretiliyor.

Sante Kozmetik, Sistem Entegrasyonu ve İş Yönetimi Sistemi'nde Teknosim'i seçti

Müşterilerinin ait oldukları sektördeki özelliklerine uygun iş modellerini, uluslararası standartlar, genel kabul görmüş ilkeler ve yerel şartlar altında üretmeyi, iş modelini gerçekleştirecek donanım ve yazılım alt yapısını proje bazında uygulamayı ve tüm bu hizmetleri müşteri memnuniyetini baz alarak gerçekleştirmeyi ilke edinen Teknosim Bilişim Sistemleri müşteri portföyüne bir yenisini daha ekledi.

1996 yılında kurulan Sante Kozmetik Ltd. Şti., Türk tüketicisine Dünya'da üretilen ve konularında başarılı olmuş markaların tanıştırılması ve "müşteri odaklı dağıtım hizmeti" ilkesiyle bu markaların nihai tüketiciye en etkin bir biçimde ulaştırılması amacıyla kurulmuştur. Faaliyetlerine J.F.Lazartigue ürünlerinin Türkiye Temsilcisi ve tek dağıtımcısı olarak başlayan Sante Kozmetik, bugünlere gelindiğinde sırasıyla J.F.Lazartigue (Saç Bakım ürünleri), Mavala (El, ayak ve tırnak bakım ürünleri), Mary Cohr (Cilt ve Vücut Bakım ürünleri) ürünlerinin temsilciliğini ve etkin dağıtımını üstlenmiştir.

Tüm faaliyetlerinde işi bilenlere bırakma yoluna, yani “outsourcing”in yararına inanan Sante Kozmetik, sistem entegrasyonu ve iş yönetimi sistemi konusunda, hizmet verdiği kuruluşları yüksek teknoloji ile tanıştıran bir bilişim şirketi olan Teknosim Bilişim Sistemleri'ni tercih etti.

Sante Kozmetik Genel Müdür Levent Önal, hayata geçirilen projeyle hedeflerine ulaştıklarını ifade etti: “Teknosim’in esnek ve kuşatıcı yaklaşımı ile sunduğu çözüm ve hizmetin yüksek kalitesi sayesinde teknolojik altyapı değişimini ve iş otomasyonu uygulamasını başarıyla tamamladık. Proje sonucunda hem daha önce yaşadığımız performans problemlerini giderdik hem de verimlilik artışını sağladık.”

Sante Kozmetik’te proje kapsamında Teknosim Bilişim Sistemleri, iş ortağı Ayz Yönetim Sistemleri ile birlikte iş yönetimi sistemine ait kuruluş, uyarlama ve eğitim/implementasyon hizmetlerini gerçekleştirdi.

Avery Dennison, Bir Dünya Devi Teknosim'i tercih etti
Kurumsal müşterilerden oluşan bir portföye sahip olmanın getirdiği sorumluluğun bilinciyle sıradan çözümlerle yetinmeyen, esneklik, gizlilik ve güven ilkelerine daima bağlı kalan ve hizmet verdiği kuruluşları yüksek teknolojinin olanaklarıyla tanıştıran Teknosim Bilişim Sistemleri, müşteri portföyüne bir yenisini daha ekledi.

Amerika’da en başarılı şirketlerin yer aldığı Fortune 500 listesinde 239. sırada yer alan ve bulunduğu piyasa itibariyle sektörün lider kuruluşu olan Avery Dennison, Türkiye ofisinde İş Yönetim Sistemi konusunda TEKNOSİM BİLİŞİM’in danışmanlığını tercih etti.

Kendinden yapışkanlı etiketi ilk bulan Stan Avery tarafindan 1935 yılında kurulan Avery Dennison Coorporation, günümüzde faaliyette bulunduğu 44 ülkede yaklaşık 20.300 çalışanı ile ürünlerini 89 ülkede satışa sunmaktadır. Ofis etiketlerinden posta puluna, tıbbi yapışkanlardan barkodlu etiketlere, RFID etiketlerine kadar çok geniş yelpazede ürünleri bulunan Avery Dennison, Avery Ofis ürünleri, Avery Retail Information ürünleri ve Avery Fasson ürünleri ile Türkiye’deki faaliyetlerine 1998 yılında başlamıştır.

Avery Dennison Finans Müdürü Gülşen Zengin Yücesir, “bizleri en az bizim kadar tanıyan, iş üretme şekilleri ve ERP proje yönetim tecrübeleri ile güven veren, çok kısa bir sürede yeni iş yönetimi sistemini canlı kullanıma hiçbir sistem değişikliği sıkıntısı hissettirmeden alan Teknosim ailesine teşekkürü bir borç bildiklerini” söyledi. Ayrıca, “Yeni iş yönetimi sistemi ile şirket içindeki yetki ve kontrollerin gözden geçirilerek, kural tabanlı bir sistem kurduklarını da” ekledi.

İş Yönetimi Yazılımlarının implementasyonu ile müşterilerine özel çözümler sunan Teknosim Bilişim, Avery Dennison ile yaptığı çalışma süresince kurum bünyesindeki iş otomasyonu (muhasebe/finans, mamul/malzeme yönetimi, satınalma/satış yönetimi, maliyetlendirme) proje yönetimi ve finansal raporlama outsourcing hizmetleri vermektedir.

Yeni Delphi/400 Versiyon 2005


Model sürücü yapısı ve UML görsel tasarım araçları ile geliştirilen iSeries İstemci/Sunucu ve internet uygulamaları artık daha hızlı…

Görsel sunucu yönlü web uygulamaları ile dinamik web uygulamaları ise çok daha hızlı…

Delphi/400 Versiyon 2005 yazılım geliştiricilerin beklediği Microsoft® .NET’e erişim imkanı sunuyor. Delphi/400 ile bütün e-is’leriniz "güvenli bir şekilde" kontrol altında olacak.

Ayrıca AS400 tabanlı bilgi sisteminiz için bugünkü ihtiyaçlarınıza ve de ileride doğabilecek yeni sunucu ihtiyaçlarınıza (Windows NT, Unix, Linux …vs) çözüm olarak geliştirilen Delphi/400 Versiyon 2005, iki ayrı teknolojinin biraraya gelmesi ile sizi maliyeti yüksek yatırımlardan koruyacak bir ürün olarak size sunulmaktadır. Yazılım ekibinize verilecek yeni teknolojiler hakkındaki eğitimler, yeni programlama dilleri, yeni uygulamalar…vs. Delphi/400 Versiyon 2005 ile tüm bu maliyetler ortadan kalkıyor.

Delphi/400 Deployment Server (Konuşlandırıcı Sunucu), ağ içerisinde bulunan mevcut programların ve dosyaların güncellenmesi kabusunu ortadan kaldıracak bir çözümdür. Her bilgisayara sadece bir defa yüklenmesi ile bütün güncellemeler otomatik olarak iSeries ve/veya Bilgisayar Sunucusu tarafından gerçekleşir.

Delphi/400 Versiyon 2005 ile size sunulan 3 versiyon :

Architect (Mimari/Yapı) : Tasarım aşamasından kullanım aşamasına kadar e-iş tabanlı uygulama geliştirme aracı. Verimliliğinizi arttırmak için tamamen teknoloji ile entegre edilmiş ve Microsoft® .NET tabanlı yazılım geliştirme aracı.

Enterprise (Kurumsal) : Komple e-is geliştirme aracı. UML teknolojisi ile uygulamalarınızı daha verimli şekilde geliştirebilmeniz için görsel model tabanlı ModelMaker kullanır. Görsel yapılı dinamik sunucu yönlü HTML web uygulamalarınızda AToZed IntraWeb yazılımı kullanarak web sitenize interaktif içerik ekleyebilirsiniz.

Professional (Profesyonel) : Windows için yüksek verimlilik geliştirme aracı. Daha verimli uygulamalar geliştirerek web sitenize interaktif uygulamalar ekleyebilir ve güçlü raporlar elde edebilirsiniz.

Venüs Mali Müşavirlik'te İş Yönetim Sistemi Teknosim'den...


Outsourcing hizmet bağlamında serbest muhasebecilik, mali müşavirlik, denetim, işletme yönetim işlevlerini düzenlemek gibi hizmetleri gerçekleştirmek amacıyla kurulan Venüs Mali Müşavirlik, müşterilerine verdiği hizmetin yürütülmesinde Teknosim Bilişim Sistemleri’nin danışmanlığını tercih etti.

İzmir’de kurulan Venüs Mali Müşavirlik, daha önce Arthur Andersen ve Ernst&Young gibi uluslararası outsourcing, danışmanlık ve denetim firmalarında çalışan yöneticilerden oluşuyor.

Venüs Mali Müşavirlik Genel Müdürü Aslı Dinçyürek, Teknosim’in kendisine sunduğu danışmanlıktan son derece memnun olduğunu belirtti. Ayrıca, Teknosim danışmanları ile aynı dili paylaşıp sonuçlara hızlı ulaşmanın operasyonlara kalite ve özgünlük de kattığını kaydetti.

İş yönetimi yazılımlarının implementasyonu ve sistem entegrasyonu konularında 15 yıllık tecrübe ve birikime sahip olan Teknosim Bilişim Sistemleri; Venüs Mali Müşavirlik’te üstlendiği görev kapsamında kurum bünyesindeki ticari fonksiyonlara (muhasebe/finans, mamul/malzeme yönetimi, maliyetlendirme, personel bordro, sabit kıymetler) ait eğitim, destek ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Aydınlı Hazır Giyim "Bilgi İşlem Yöneticiliği" hizmetini Teknosim'e teslim etti

Hazır giyim sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Aydınlı Hazır Giyim Sanayi, bilgi işlem yöneticiliği hizmetini Teknosim Bilişim Sistemleri'ne teslim etti. Günlük 1200 ceket, 1500 pantolon ve 1500 gömlek üretim kapasiteli tesislerinde tüm dünyada tanınan Pierre Cardin, Cacharel ve U.S. Polo markalı konfeksiyon ürünlerinin üretimini gerçekleştiren Aydınlı Hazır Giyim, Türkiye çapında 30’a yakın perakende satış mağazası ve alışveriş merkezi ile tüketiciye de hizmet vermektedir. Yurtdışındaki ticari faaliyetlerini de Almanya, Rusya ve Ortadoğu’daki şirketleri ile devam ettiren Aydınlı Hazır Giyim, Aydınlı ürünlerini 4 kıtada tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

İş yönetimi yazılımlarının implementasyonu ve sistem entegrasyonu konularında 15 yıllık tecrübe ve birikime sahip olan Teknosim Bilişim; Aydınlı’da üstlendiği görev kapsamında kurum bünyesindeki ticari fonksiyonlara (üretim, finans, toptan satış ve mağazacılık) ait otomasyonun sağlanması ile bu otomasyonun gerektirdiği altyapı ihtiyaçlarının planlanması, karşılanması ve yürütülmesi konularında hizmet verecektir.

Aydınlı’nın bilgi altyapısının düzenlenmesi alanında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında işletmede Windows 2000/Oracle platformunda Netsis Fusion yazılımı ile IBM iSeries/400 (DB2/400) platformunda TIM (Textile Integrated Manufacturing) programları kullanılmaktadır. Üretim, Finans ve Mağazacılık gibi üç boyutlu işletme yönetimi uygulamasında stok kontrol depo yönetimi, mal kabul, üretim takibi, sevkiyat, faturalama, muhasebe/finans, personel/bordro, mağazacılık gibi modüller işletmenin tüm birim, şube ve departmanlarına implemente edilmekte ve uyarlama çalışmaları ile tam entegre, bütünleşik bir otomasyon sistemine geçilmektedir.