Daha Fazla Bilgi Edinin  

                         

 

 

Kurumsal Kaynak Planlaması, kısaltılmış orjinal adıyla ERP, bir kurumun tüm bölümlerini tek bir bilgisayar sistemi altında toplayarak değişik departmanların ortaklaşa veri paylaşımı sağlar. Bu ortak bilgi sistemi sayesinde, ihtiyaç duyulan tüm bilgiler bir veritabanında kurumsal çalışanların hizmetine sunulur. Klasik sistemde her departman kendi iş akışlarına uyumlu bilgisayar sistemleriyle çalışır. 

ERP (Enterprise Resources Planning-Kurumsal Kaynak Planlama) geniş boyutlu bir çerçeveden ele alınmalıdır. Kalite yönetimi, lojistik yönetimi, mali işler yönetimi, insan kaynakları yönetimi, proje yönetimi, otomasyon yönetimi, bilgi kaynakları yönetimi, karar destek sistemleri yönetimi vb. birbirinden çok farklı disiplinlerden aynı anda yararlanmak zorunda olan ERP sistemleri, oldukça iddialı hedeflerin temsilcisidirler.     

ERP uygulamaları, firmaların karmaşık ve zor iş süreçlerini kolaylaştırarak verimliliklerini arttırmayı hedeflemektedir. ERP Programlarının / Yazılımlarının bileşen tabanlı yapısı sayesinde her boyuttaki firma için uygun bir çözüm oluşturulabilmektedir. Bu mimari aynı zamanda, pazarın gelişmesiyle değişen şartlara uygulamanın çok hızlı adapte olmasını sağlamaktadır.

Aslında Workcube Catalyst sadece bir ERP yazılımı değildir, işletmenizi daha iyi yönetmenizi sağlamak için geliştirilmiş iş modellerine ve yaratıcı yaklaşımlara sahiptir. Daha iyi örgütlenmenize yardımcı olur.

Workcube Catalyst ile isterseniz bulut (cloud) ortamında isterseniz kendi sunucularınızda (on-prem) çalışabilirsiniz. 

%100 web tabanlı tümleşik platform

W3 Catalyst All in One

Müşteriler, çalışanlar,      tedarikçiler ve makineler gerçek zamanlı iş ve işbirliği yaparlar, iletişim kurarlar.

* IDC Software Taxonomy Araştırmasına göre bir şirkette olması gereken iş yazılımlarından mühendislik uygulamaları hariç tamamı Workcube’Catalyst’te var.

 
                       

Değişen ihtiyaçlarınıza Uyumlu

Workcube Catalyst; temel olarak ERP - Kurumsal Kaynak Planlama, CRM - Müşteri İlişkileri Yönetimi, HR – İnsan Kaynakları çözümlerini içerir. Add-On olarak PMS – Proje Yönetimi, PAM – Fiziki Varlık Yönetimi, CMS – İçerik Yönetimi, Intranet gibi çok sayıda fonksiyonel ve sektörel çözümler bütünleşik olarak Workcube Catalyst ile birlikte sunulur. Bugün ihtiyacınız olan ile yola çıkar, işinizin ve işletmenizin gelişen ihtiyaçlarına paralel olarak yeni fonksiyon ve modülleri yazılımınıza katarak yola devam edersiniz.

İster Bulutta, İster Sunucunuzda

Workcube Catalyst %100 internet tabanlıdır ve bulut mimarisi üzerinde çalışır. Workcube Catalyst’e isterseniz aylık bedeller ile abonelik bazlı, isterseniz sunucunuzda kullanıcı sınırsız lisanslama ile (on-premise) sahip olabilirsiniz. Bulut mimarisini temel alan Workcube Catalyst sadece yazılım değil, sizin yönetmek zorunda olmadığınız teknolojik bir altyapıyı da beraberinde getirir. Sunucu, networking, barındırma, yedekleme, sürüm yükseltme, veri kurtarma, felaket yönetimi gibi kavramlar hayatınızdan çıkar. Workcube Catalyst tüm bunları sizin için kurgular ve yönetir.

Kolay Özelleştirilebilir Yapı

İstediğiniz herhangi bir sayfada özel kodlama çalışmalarına ihtiyaç duymaksızın sayfalara alanlar ekleyebilir, yeni sayfalar oluşturabilir, alanların yerlerini değiştirebilir, görünmez kılabilir, salt okunur hale getirebilirsiniz. Benzer şekilde sistem menülerini de ihtiyaca göre özelleştirebilir, kısa sürede sistemde istediğiniz formatta tasarımlar yapabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Responsive Tasarım

Çalışanlar, iş ortakları, müşteriler her hangi bir program yüklemeye gerek kalmadan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon ile sisteme güvenli bir biçimde erişirler. İşlerini yapar, iletişim kurar, işbirlikleri geliştirirler.

Kısa ve Kolay İmplementasyon  

Aylar hatta yıllar süren klasik ERP implementasyon sürelerinin aksine Workcube Catalyst platformunun şirketinizde çalışır hale gelmesi için kısa bir eğitim yeterlidir. Sistem yöneticileri ve süper kullanıcılar aldıkları eğitim ve onlara verilen özel yetkilerle uygulamayı özelleştirebilirler. Sistem Genel Ayarlarını düzenler, parametreleri set eder, aktarım dosyaları oluştururlar. Kullanıcılara yetkiler verirler, fonksiyonel erişimi kontrol altına alırlar. Menüleri, sayfaları, formları, ekranları düzenleyerek Workcube Catalyst’in en verimli şekilde kullanılmasını sağlarlar.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Çalışanlarınız ister sabah işe geldiklerinde ister tatildeyken sisteme bağlandıklarında onları Catalyst’in gündem sayfası karşılar. Yetki ve sorumluluklarına uygun olarak kişiselleştirilmiş ana sayfaları ile işletmenin gündemini izlerler, müdahil olurlar. Doğum günleri, etkinlikler, kurallar, işe yeni başlayanlar ana sayfada duyurulur. Fazla stoklar, çözüme kavuşturulması gereken şikayetler, yeni siparişler, emirler yetkilere uygun olarak çalışanların ana sayfasındadır.

3. Parti Uygulamlarla Hızlı Entegrasyon

Workcube Catalyst web servisleri ve entegrasyon araçları ile 3. Parti uygulamalara güvenli biçimde veri gönderir, veri alır. Hazır entegre edilebilecek lojistik şirketleri, bankalar, e-devlet uygulamaları, vardır. Açık yapısı sayesinde MS Exchange, Google, Office Live, Facebook, Twitter, Aaba, Amazon, eBay gibi birçok popüler uygulama ile birlikte çalışması mümkündür.

 

ERP - FA (Finans-Muhasebe)
 

Doğru kararlar almak, doğru bilgilerle mümkündür. Workcube Catalyst Finans-Muhasebe çözümü, şirketinizin güncel finansal operasyonlarını ve verilerini gerçek zamanlı ve bütünlüklü olarak yönetmenize, e-Devlet uygulamaları ile birebir entegre şekilde muhasebeleştirmenize ve elde ettiğiniz gerçek zamanlı, konsolide analizler doğrultusunda doğru tahminleme ve planlama yapmanıza olanak tanır.

"İşletmenize 3 boyutlu 3 para birimli finansal kontrol."

Catalyst Finans Muhasebe fonksiyonları çok dövizlidir. Tüm mali işlemler muhasebe - cari - bütçe olmak üzere 3 boyutludur. Workcube Catalyst, bütçe altında mali disiplin, gelecek odaklı nakit yönetimi, çapraz denetim gibi işletmelere yeni yaklaşımlar önerir.

Kolay şekillenen mobil uyumlu ekranları sayesinde, dilediğiniz şekilde dizayn edebileceğiniz “Finans Muhasebe Gündem” sayfanızdan bir bakışta şirketinizin günlük finansal işlemlerini, nakit akışını ve borç alacak dengesini takip edebilirsiniz. Üstelik 7/24 ve cihazdan bağımsız.

Şirketinize bir başka lokasyon eklendiğinde veya işinizi yeni şirketlerle büyüttüğünüzde, Catalyst Finans Muhasebe çözümünün bu lokasyon ve şirketlerde kullanımına dakikalar içerisinde başlayabilirsiniz.

Bileşenler


TemelCari / Banka Çek-Senet / Kasa / Masraf ve Gelir İşlemleri / Borç-Alacak Yönetimi / Nakit Yönetimi / Muhasebe İşlemleri / Muhasebe Tabloları / Defterler / Maliyet Muhasebesi / Sabit Kıymet.

İleriBütçe / Teminat ve Risk Yönetimi / Kredi / Menkul Kıymet / Reeskont ve Değerleme.

 

ERP - SD (Satış Dağıtım)

Alan, satan, depolayan işletmeler için geliştirilen Workcube Catalyst Satış Dağıtım ürünleri farklı coğrafyalardaki tedarik, satış ve lojistik süreçlerinizi tek ve merkezi olarak yönetebileceğiniz tüm fonksiyonları size getirir.

"Tedarikten teslimata tüm süreçlerinizi hızlı ve hatasız yapmanız için geliştirildi"

İşinizin hacmi, tedarik ağınızın genişliği, satış ve dağıtım lokasyonlarınızın sayısı ne olursa olsun, satın alma teklifinden malın müşteriye teslimine kadar geçen süreçte ürünün, bilginin ve belgelerin gerçek zamanlı ve en kolay şekilde akmasını, izlenebilmesini ve raporlanmasını sağlar.

Satın alma, depolama, teklif, sipariş, sevkiyat süreçlerini hatasız ve hızlı yapmanıza olanak tanır. Yeniden tedarik noktasına gelen ürünlerden sevk emirlerine satış ve tedarik sürecinizle ilgili anlık ve konsolide raporların yer aldığı Satış&Dağıtım gündemi ekranları ile aradığınız bilgiye anında ulaşır, maliyetlerinizi ve riskinizi düşürürsünüz.

Gerçek zamanlı  raporlamalar sayesinde doğru kararlar alır ve hızla aksiyona geçersiniz. Workcube Satış Dağıtım sadece saha operasyonlarınızda değil, kolaylıkla ve %100 entegre hayata geçirilebilecek Workcube B2B ve B2C platformlar ile dijital ortamda da satış ve tedarik süreçlerinizi tek elden yönetmeniz için en hesaplı çözümdür.

Bileşenler


Müşteri ve Tedarikçi / Ürün ve Stok / Satın Alma / Satış / Fatura / Sevkiyat ve Lojistik / Depo ve Alan Planlama / Kalite Kontrol / Anlaşmalar-Koşullar / Maliyet / Fiyat Yönetimi / Promosyon / Dış Ticaret / Online Ticaret Entegratörü

 

ERP - MM (Üretim)

 

Workcube Catalyst Üretim, size sürekli güncelleyebileceğiniz dinamik bir üretim süreci planlaması, yönetimi ve dijital çağda akıllanan makinelere entegre olabileceğiniz akıllı bir yapı sunar.

Üretimi doğru planlamak, malzeme ihtiyaçlarını analiz ederek stok maliyetlerini düşürmek ve kapasite kullanımını yukarıya taşımak, üretim kalitesini arttırmak için uygun araçları Workcube Catalyst’de bulabilirsiniz.

Workcube Catalyst IoT uygulamarıyla bütünleşik çalışır ve işletmenizi Endüstri 4.0 standartlarına taşır.

Workcube Catalyst ERP Üretim ile üretiminizi birebir modeller ve tüm spesifikasyonları ile dijital ortamda tasarlar, planlar ve yönetirsiniz. Bu sayede siparişten hammadde tedariğine, fabrikadan mağazaya ulaşana kadarki süreçte yer alan tüm aşamalar, bilgiler, belgeler, makineler ve oyuncular tam bir plan ve programlama ile birbirine entegre olur.

Workcube ERP MM (Üretim); seri, kesikli veya proje bazlı üretim yapan tüm üretim işletmelerinin ürünlerini; kaynakların optimum kullanımını sağlayarak, zamanında ve müşteri ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirmeleri, üretmeleri, fiyatlandırmaları, dağıtmaları ve teslim etmeleri için mükemmel çözüm sunar.

Bileşenler


Üretim Tasarımı / Üretim Planlama Üretim Yönetimi / Tedarik Planlama ve Satın Alma

 

HR - İnsan Kaynakları Yönetimi

Workcube Catalyst HR ile organizasyonunuzu planlar, uzak ofislerinizi, fabrikalarınızı, iş yerlerinizi internet üzerinde yakınınıza getirirsiniz. Tek şubeli işletmeden grup şirketlerine kadar her boyda işletme için ideal çözüm sunar.

Rol bazlı yapısı ile işletmenizde yetkiler, sorumluluklar, koltuklar netleşir. Doğru personel seçimi yapmanıza yardımcı olacak çok sayıda fonksiyona sahiptir. Çalışanların tüm bilgileri, özlük dosyaları, maaş planları, izinleri, mesaileri, puantaj ve bordrolarını Workcube Catalyst HR ile yönetirsiniz.

Workcube Catalyst HR, organizasyon tasarımından gerçekçi performans ölçümlerine, iş ilanından emekliliğe kadar kurumların insan kaynakları yönetiminin tüm süreç ve aşamalarını destekler. Self servis fonksiyonları çalışanların avans, izin, vizite taleplerini, bordro, fazla mesai, PDKS, hedef, ödül, ihtar v.b. takiplerini kolaylıkla yapmalarına ve İK departmanı ile hızlı iletişim kurmalarına olanak sağlar. 

Eğitimden gerçekçi performans ölçümlerine, iş ilanından emekliliğe kadar kurumların insan kaynakları yönetiminin tüm süreç ve aşamalarını destekler.

HR – OP (Organizasyon Planlama)

Sınırsız genişlikte ve hiyerarşide organizasyonel yapı oluşturulabilirsiniz. Workcube’ün kullanıldığı şirketler, şirketlere ait bölgeler, bölgelere ait şubeler tüm detay bilgileri ile birlikte (adres, tel, alt şube ve departmanlar, yöneticiler, SGK, Çalışma bakanlığı gibi kamu kuruluşları ile ilişkileri düzenleyen bilgi ve nolar) tanımlanır. Organizasyon Planlama Yönetimi belli amaçlara yönelik iş grupları tanımlamaya da imkan tanır.

HR – PAY (Bordro ve Özlük İşleri)

Çalışanlarınız ile ilgili maaş, sosyal yardım, ikramiye, toplu ücret ayarlaması, resmi kurumlarla ilişkiler vb. işlem ve faaliyetlerinizi yürütmenize  ve tek bir merkezden yönetmenize imkan tanır.

HR – PM (Performans Yönetimi)

Detaylı ve gerçek zamanlı olarak performans takip ve analizi yapma imkanı verir. Workcube Performans yönetiminde çalışanlarınıza hedefler koyar, satış kotalarını görür, zaman harcamalarını takip eder, değerlendirir, eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını tespit edersiniz. Sınırsız sayıda ve içerikte ölçme ve değerlendirme formu oluşturabilir, oluşturduğunuz formları dönemler, pozisyonlar ve pozisyon kategorileri ile ilişkilendirirsiniz.

Bileşenler


HR – OP (Organizasyon Planlama)Organizasyon Planlama / Rol Planlama / Şemalar / Çalışan Bilgileri / İşe Alım

HR – PAY (Bordro ve Özlük İşleri)Ücret ve Özlük Yönetimi / Bordro ve Puantaj / Bildirgeler / Devam ve Kontrol / Disiplin ve Sağlık ve Güvenlik İşlemleri

HR – PM (Performans Yönetimi)Performans Tasarım ve Yönetimi