TEKNOSİM BİLİŞİM, bu adla 2001 yılında faaliyete başlamış olmakla birlikte ilk olarak Palnet Bilgisayar adı ile 1996 yılında faaliyete başlamıştır. İlk zamanlar daha çok donanım entegrasyonu, sunucu sistemler ve ağ (LAN/WAN) yapılandırma konularında hizmet vermiştir.

2004 yılından itibaren ise daha çok iş uygulama yazılımları ve danışmanlık hizmetleri konusunda odaklanmıştır. Özellikle Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) yazılımı, Müşteri İlişikilleri Yönetimi (CRM), özel yazılım geliştime konularında uzmanlaşmıştır.

Son yıllarda da öne çıkan ihtiyaç ve teknolojiler ile beraber Dijital Dönüşüm, ITSM (BT Servis Yönetimi) Yazılımları, BPM (Süreç Yazılımları) , RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) ve ECM (Kurumsal İçerik Yönetimi - Doküman Yönetimi)  yazılımları ve Siber Güvenlik (Cyber Security) konusunda uzmanlıklarını geliştirmiş ve global markalar ile Çözüm Ortaklıkları yapmıştır.

Kurumsal müşterilerden oluşan bir portföye sahip olmanın getirdiği sorumluluğun bilinciyle sıradan çözümlerle yetinmeyen, esneklik, gizlilik ve güven ilkelerine daima bağlı kalan ve hizmet verdiği kuruluşları yüksek teknolojinin olanaklarıyla tanıştıran bir bilişim şirketi olma yolunda adımlar atmıştır.

Teknosim Bilişim, bilgi teknolojileri alanındaki gelişmeleri yakından takip eden, yeni  ürünleri araştırmaktan ve geliştirmekten heyecan duyan profesyonel bir ekipten oluşmaktadır. Bilişim sistem ve hizmetlerini kurumların ihtiyaçlarını en optiumum şekilde karşılamak için müşterilerimize beklediklerinden de fazlasını sunmaya çalışıyoruz.