Tarih : 2018 Temmuz 

Metrixware, SystemObjects'in satın alındığını duyurdu.

Metrixware, IBM i (AS / 400) uygulamalarının modernizasyonu konusunda uzmanlaşmış bir yazılım şirketi olan Systemobjects'in satın alındığını duyurdu.                                 

1996'dan beri Systemobjects Türkiye Distribütörü olan Teknosim Bilişim, bu satınalma ile Metrixware Distribütörü de oldu ve ürün portföyüne bir çok yeni ürün eklemiş oldu.

Bu satın alma, yazılım üreticisi Metrixware'in 1000'den fazla ek müşteri referansı ve iki amiral gemisi ürünü ile beş kıtadaki varlığını genişletmesini sağlıyor:

Delphi / 400 , IBM i (AS/400) veritabanı, nesneleri ve servislerine erişim ile Delphi'nin tüm gücünü kullanabileceğiniz sürücü;

SmartPad4i , RDi - IBM i (AS/400) için Rational Developer'da Web ve Mobil Uygulama Geliştirme ortamı,  RPG veya COBOL kullanarak

Bu satınalma temel iş uygulamalarını ve ilgili yazılımları modernize etmek için ürünler geliştiren Metrixware'in stratejik uluslararası gelişiminin bir parçasıdır.

Ortaya çıkan yeni sinerjiler :

- Metrixware'in Cobos IDE'si doğal olarak SmartPad4i ile entegre edilerek dağıtım kapsamını IBM i COBOL ortamlarına, RPG ve FreeRPG dillerine genişletiyor.

- SmartPad4i ile entegre edilmiş emülatör daha hafif bir otomatik yenileme imkanı sağlayarak MIS - SCORT Mainframe Integrator yazılım paketini etkin bir şekilde tamamlıyor ve tüm AS / 400 uygulamaları için güçlü ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

- Metrixware Mühendislik bölümü, IBMi'ye müşterilerinin dijital dönüşüm projelerini desteklemelerini sağlıyor.

Metrixware'in hedefi, üç yıl içinde, sorun ne olursa olsun, modernizasyon çözümleri sunabilen ve bu projelerin başarısı için gerekli tüm beceri ve teknolojilere hakim olan birkaç oyuncu arasında piyasada tanınmış bir lider olmaktır.

METRIXWARE Hakkında

1995 yılından bu yana, Bağımsız bir Fransız yazılım firması olan Metrixware, temel uygulamaların modernizasyonu ve bunları üretmek için kullanılan yazılım fabrikası için yenilikçi teknolojiler ve endüstriyel çözümler sunmaktadır.

Mainframe ve Unix için Eclipse altındaki referans COBOL IDE olan Cobos (https://cobos.metrixware.com) 'un üreticisdir. Cobos , çekirdek altyapıyı etkilemeden COBOL ve PL1 geliştirici ortamını gelişitirerek verimliliği artırır.

Metrixware Mainframe Integrator Software Suite - SCORT MIS  (https://www.metrixware.com/solutions/mis/) ürünü ile Mainframe,Unix ve AS/400 uygulamaları için yenileme, J2EE servis, web hizmetleri / SOA uygulamaları sunan lider bir firmadırKaynak koduna dokunmadan kritik uygulamaları modernize etmek için 20 çok büyük SBF250 şirketi (bankalar, sigorta, sanayi) tarafından 20 yıldan fazla bir süredir kullanılan olgun ve güçlü bir çözümdür.

Metrixware'in müşterileri Fransa, Avrupa ve Batı Afrika'da büyük ölçekli şirketler (bankalar, sigorta, sanayi ve devlet) ve orta ölçekli şirketler (KOBİ, yazılım üreticileri, dijital ve hizmet şirketleri).

Nanterre, Rennes, Rungis ve Dakar'da bulunan Metrixware şu anda, özellikle Batı Afrika bölgesinde, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yurtdışına konuşlandırılıyor.

Grup, 30'dan fazla kişiyi istihdam ediyor ve 2017'de 3,7+ milyon avroluk ciro gerçekleştirdi.

SYSTEMOBJECTS Hakkında

1991 yılında Bay Serge Charbit tarafından kurulan SystemObjects, görevi IBM i'ye (AS / 400) diğer özelliklerine layık bir grafik arayüz sunmaktır.

Beş kıtadaki ortak ağıyla SystemObjects, dünya çapında binlerce geliştiriciye pazarlama, eğitim ve ürün desteği sağlıyor.

2010'dan bu yana, SystemObjects tüm gelişimini mobil bilgi işlem üzerine yoğunlaştırmıştır ve bugün kullanıcıların bu yeni cihazların gücünü IBM i güvenlikleriyle kullanmasına olanak tanıyan dört ürün sunmaktadır:

Delphi / 400 , IBM i (AS/400) sistemlerine Windows,  iOS ve Android cep telefonlarıdan native erişim sağlayarak geliştirme ortamnı sunan bir uygulama geliştirme aracıdır.

SmartPad4i (SP4i), mobil teknolojiye yatırım yapmak zorunda kalmadan mevcut becerileriyle IBM i geliştiricileri için İnternet ve Mobil uygulamalar oluşturmak için bir geliştirme aracıdır.

Push4servers , hemen doğru kişiye doğru mesaj. IBM i veya Windows sunucularınızın uygulamaları sizi E-posta, Push veya SMS ile bilgilendirir.

Business4Mobile , veritabanlarınızı herhangi bir yerden, İnternet tarayıcısından veya mobil iOS veya Android'den görüntülemek ve değiştirmek imkanı sağlayab bir araçtır.

Bu satın almanın ardından SystemObjets, Metrixware'in Yazılım Geliştirme bölümüne entegre oldu ve ürünlerini kendi markaları altında pazarlamaya devam edecek.

Web sitesi: https://www.metrixware.com