"Teknosim Bilişim", Türkiye'de daha önce Astaro adı ile bilinen Firewall yazılımın ilk Çözüm Ortağıdır. Sophos'un Astaro'yu satın alması ile berbaber doğal olarak SOPHOS Çözüm Ortağı olmuştur.

Sophos'un finansal ve kadro gücü ile beraber ürün yelpazesi çok daha genişlemiş oldu. Sophos ile beraber artık uçtan uca güvenlik ihtiyaçlarınızı sağlayacak çözümleri sunabiliyoruz.

Siber Güvenlik’in önemi internet üzerinde yapılan iş hacminin artması ile birlikte her geçen gün logaritmik olarak artmaktadır.

Bu konuda uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz. İşinizi internete taşırken risklerden korunmayı unutmayın. 

Kurum altyapınızdaki güvenlik bileşenlerinin etkin bir biçimde kullanılması önemlidir, güvenlik bileşenlerinin devamlı sağlıklı ve etkin bir şekilde çalışması sağlanmalıdır.

Sadece Güvenlik Duvarı (Firewall) ve Antivirüs uygulamaları  siber güvenlik tehditleri için yeterli olamayabiliyor, ayrıca yapılan arştırmalar siber tehditlerin %50'den fazlasının kurum içimde geldiğini ortaya koymaktadır.

Bu yüzden kurumlar artık sadece klasik güvenlik çözümleri ile değil AI tabanlı Siber Güvenlik Uygulamaları da kullanmak durumundalar.